HAKKIMIZDA

 

THULE

Thule markası 1942 yılında İsveç' te kuruldu.  Thule bugün dünyada, geniş ürün yelpazesiyle araç üzerinde her tip ekipman taşımada (bisiklet, kayak, su sporları ekipmanları, portbagaj vb..) çözümler sunan premium bir markadır. Ayrıca, Thule ürün gamında araç ile seyahatlerde ihtiyaç duyulabilecek diğer ekipmanlardan, römorklar (tekne, at, atv vb.), karavan malzemeleri, kar zincirleri, seyahat çantaları gibi diğer ürün grupları da mevcuttur.

Thule, Thule Group'un en büyük ve prestijli markasıdır.

İsveç menşeli Thule günümüzde gerçek bir global markadır.

1942 yılında Thulin ailesi tarafından kurulduğunda, gerçek bir doğa aşığı olan Eric Thulin ilk olarak kendi tasarladığı balık avcılığı ile ilgili ürünleri Thule markası ile İskandinav balıkçılara pazarlamıştır. Eric Thulin' in mevcut ürün gamına başka pratik ürünler de eklemesi uzun sürmemiş, yıllar geçtikçe işin kendisi ve karlılığı giderek büyümüştür.

Şirket, 1960 itibariyle otomobil ile ilgili ürünler üzerine odaklandı ve ilk tavan üstü taşıma sistemi üretildi. 1970 yılında yeni ürün kategorilerinin eklenmesiyle birlikte uluslararası pazarlara açıldı (ör. ABD, Japonya).

Firma, 1979'da Thulin ailesi tarafından halka açık Eldon şirketine satıldı. Takiben, şirket hem kendi içinde, hem de satın almalar yaparak büyümeye devam etti (römork ve portbagaj üretimi). O günden beri şirket sürekli büyüme sürecinde yer almıştır. Yeni pazarlara girilmiş, yeni ürün grupları eklenmiş ve firma bünyesine 1-2 yeni şirket daha katılmıştır.

2004 yılına gelindiğinde Thule Group, İtalyan kar zinciri üreticisi König firmasını satın almıştır. Bu  yakın işbirliği sonrası otomobiller için Thule markasıyla kar zincirleri üretimi başlamıştır. Bir yıl sonra 2005' te karavan aksesuarları şirketi Omnistor Thule Group bünyesine katılarak, Thule markası ile birleşmiştir.

2006 yılında çeki demiri şirketi Brink satın alınarak Thule Group' a yeni bir ürün çeşidi daha eklenmiştir. Bu birleşme, yeni nesil çeki demiri ile çeki demirine monte edilen bisiklet taşıyıcı üretiminin önünü açmıştır.

2007' den itibaren Case Logic firması Thule Group bünyesine katılmıştır. Bu işbirliği neticesi, 2010 yılından bu yana Thule markalı valiz, çanta vb. taşıma çözümlerinin satışı başlamıştır.

THULE markası 1999 yılından bugüne Türkiye' de Sinerji Grup Araç Üstü Taşıma Ekipmanları Ltd.Şti. tarafından temsil edilmektedir.